سوله ، سازه ، اسکلت فلزی ، قیمت سوله ، قیمت سازه ، قیمت اسکلت فلزی ، نصب و اجرا سوله ، نصب و اجرا سازه ، نصب و اجرا اسکلت فلزی ، سوله فلزی سبک ، اسکلت فلزی سبک ، ساختمان اسکلت فلزی ، تولید سوله ، ساخت سازه بتونی ،تولید اسکلت فلزی

ساخت سوله پیش ساخته :

از صنعت پیش‌ساخته به‌ صورت دایم نیز بهره برده می‌شود که می‌توان به‌صورت تمام پیش‌ساخته (خانه‌های ویلایی چوبی یا فولادی) تا نیم پیش‌ساخته صنعتی که در محل پروژه مونتاژ شده و تبدیل به خانه می‌شوند و ساخت برخی قطعات به‌صورت صنعتی و پیش‌ساخته که کار اجرای پروژه‌های ساختمانی را تسریع می‌بخشد نام برد. این قطعات پیش‌ساخته می‌تواند در بخش فونداسیون، اسکلت یا بخش نازک‌کاری باشد، لذا بخشی از 100 درصد عملیات ساختمان‌سازی به‌صورت پیش‌ساخته و صنعتی می‌باشد و نه کل آن.
آنچه امروزه در کشور ما و در مسکن مهر به صنعتی‌سازی مطرح می‌باشد همین بخش بوده که در سیستم‌های متنوعی من جمله اسکلت پیچ و مهره‌ای، سیستم قالب فولادی سبک (LSF)، سیستم قالب ماندگارTCF و خانه‌های چوبی یا قالب تونلی بتنی نمود دارد، به این منظور که بخش اسکلت و سقف ساختمان‌ها به روش‌های پیش‌ساخته صنعتی در کارخانه یا در محل پروژه ساخته می‌گردد، ولی در دیگر عملیات تکمیلی یا به روش صنعتی و برخی اوقات با روش‌های خشک (Dry Wall) (صنعتی) درجا تکمیل می‌گردد.

images-7

هیچ سیستم پیش‌ساخته دارای برتری مطلق نمی‌باشد و لازم است متناسب با نیاز زمانی، موقعیت جغرافیایی، اقلیم منطقه و بودجه مورد نظر، مناسب‌ترین گزینه برای پروژه مورد نظر انتخاب گردد از نقطه نظر اقتصادی و با عنایت به افزایش هزینه‌های مرتبط با اجرا از جمله هزینه نیروی انسانی و با عنایت بر ضرورت کاهش زمان اجرا و کاهش هزینه‌های دورریز (پرت) مصالح، بهره مندی از صنعت پیش ساخته فراخورد نیاز توصیه می‌گردد. تفاوت عمده و شاید دلیل اصلی کمتر بهره بردن ساخت‌وسازهای شهری از صنعت پیش‌ساختگی در مقایسه با انبوه‌سازی‌ها، عدم آشنایی اقشار درگیر در ساخت‌وساز شهری می‌باشد که از قشر غیر متخصص معمولا تشکیل شده است. این قشر در تلاش هستند نقصان دانش خود را در به‌کارگیری مصالح نوین و پیش ساخته با حذف صورت مساله جبران كنند و بیشتر با اتکا به تجربه کاری نیروهای سنتی معمار و بنای ساختمانی پروژه‌های خود را پیش ببرند، غافل از اینکه مشکلات عدیده‌ای چون، کندی ساخت‌وساز، افزایش هزینه تمام‌شده ساخت، افزایش پرت و عدم کیفیت مناسب به‌ویژه به هنگام بروز حوادث طبیعی چون زلزله ماحصل چشم‌پوشی از به‌کارگیری مصالح و راهکاری بستر ساخته نوین ساختمانی می‌باشد. با یک مثال ساده به یادداشت خود خاتمه می‌دهم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *