مقایسه سازه های فلزی و بتنی ، سوله ، سازه ، اسکلت فلزی ، قیمت سوله ، قیمت سازه ، قیمت اسکلت فلزی ، نصب و اجرا سوله ، نصب و اجرا سازه ، نصب و اجرا اسکلت فلزی ، سوله فلزی سبک ، اسکلت فلزی سبک ، ساختمان اسکلت فلزی ، تولید سوله ، ساخت سازه بتونی ،تولید اسکلت فلزی

مقایسه سازه های فلزی و بتنی :

اسکلت بتنی نسبت به حرارت مقاومتر است، بعنوان مثال در حین آتشسوزی، در دماهای بالاتر از 600 درجه سانتی گراد، استحکام و مقاومت اجزاء اسکلت فلزی بشدت کاهش می یابند اما اسکلت بتنی توان تحمل 1 تا 6 ساعت آتشسوزی بالای 1000 درجه سانتیگراد را دارد (بستگی به بار و نوع ستون دارد). این موضوع در خصوص آتشسوزی های پس از زلزله نیز قابل توجه است. تحقیقات نشان داده که اگر اسکلت مراکز تجارت جهانی در نیویورک، بجای فلزی، بتنی می بود، زمان فروریختن آنها بسیار طولانی تر می شد و شاید فرصت اطفاء حریق برای ماموران آتشنشانی وجود می داشت.

از نظر هزینه اجرا، اسکلت بتنی به سه صورت زیر به صرفه تر است: 1 -با احتساب کل هزینه ها، قیمت تمام شده اسکلت بتنی کمتر است. 2-هزینه خرید میلگرد، سیمان و قالب آرماتور در طول دو یا چند ماه باید پرداخت شود، اما در اسکلت فلزی همه هزینه های اجرا در دو هفته یا کمتر باید پیشپرداخت شود. 3-استاندارد و دوام اسکلت فلزی منوط به ساختن قطعات در کارخانه، استفاده از اتصالات پیچ و مهره و انجام آزمابشات تست جوش است. اما انجام این اقدامات در کشور ما هزینه های ساخت را بشدت بالاتر می برد.

images-15

پس از اتمام اجرای اسکلت فلزی، در صورتیکه نیاز به افزایش مقاومت در قسمتهایی از آن وجود داشته باشد (تغییر در آیین نامه، اشتباه در محاسبات، اضافه شدن به بار ساختمان و … ) این کار را با اضافه کردن قطعات جدید به اسکلت می توان انجام داد. اما در اسکلت بتنی چنین امکانی وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *